تک ماده ای، مثل پروتئینای بدون چربی، سبزیجات و میوه ها رو در رژیم خود بذارین.

فواید رژیم بدون گلوتن، مضرات اون و نمونه ای از یک برنامه غذایی هفتگی - قسمت 2 آرایش ، زیبایی و مدل لباس

 • از وسایل آشپزی جدا از هم استفاده کنین: اگه بقیه اعضای خونواده تون که با هم زندگی می کنین رژیم بدون گلوتن ندارن، حتما از وسایل آشپزی و بهداشتی مجزایی استفاده کنین؛ چون ممکنه غذاهای شما به طور تصادفی آلوده به گلوتن موجود در غذاهای بقیه بشن.
 • فواید رژیم بدون گلوتن، مضرات اون و نمونه ای از یک برنامه غذایی هفتگی - قسمت 2 آرایش ، زیبایی و مدل لباس

 • غذای خودتون رو همراه داشته باشین: اگه به مهمانی می روید، نون و پاستا و خوراکیای بدون گلوتن با خودتون ببرین، این طوری در دورهمیا احساس تنهایی نخواهید کرد.
 • اگه مریضی سلیاک یا حساسیت گلوتن ندارین، لازم نیس رژیم بدون گلوتن بگیرین. این رژیم امتیازات زیادی واسه سلامتی داره؛ اما بعضی غذاهای سالم دیگر رو که واسه سلامت آدم مفید هستن، محدود می کنه.

  خلاصه اینکه، ممکنه وضعیتی پیش بیاد که اجرای رژیم بدون گلوتن رو با سختی روبرو کنه. خوشبختانه انجام چند پیشنهاد ی بالا، مثل خوندن برچسب موادغذایی و تحقیق درباره گزینه های بدون گلوتن قبل از مسافرت، می تونه به پرهیز از گلوتن کمک کنه.

  جمع بندی

  بیشتر آدما می تونن بدون هیچ گونه مشکلات منفی، از گلوتن استفاده کنن؛ اما کسائی که مریضی سلیاک دارن، باید از اون دوری کنن؛ چون ممکنه مصرف گلوتن مشکلات نامطلوبی به همراه داشته باشه.

  رژیم بدون گلوتن محدودکنندهه؛ اما گزینه های سالم و خوشمزه ی زیادی هم وجود دارن. واسه اجرای رژیم بدون گلوتن، خوراکیای کاملِ تک ماده ای زیادی مثل میوه، سبزیجات و پروتئین بدون چربی استفاده کنین. این خوراکیا شکم شما رو راضی نگه می دارن و باعث افزایش سطح سلامتی می شن.

  این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   خرید عینک لیزر صنعتی، پزشکی و تحقیقاتی

  دیگر اینکه رژیم بدون گلوتن می تونه امتیازات زیادی واسه سلامتی داشته باشه؛ به ویژه واسه کسائی که از مریضی سلیاک رنج می برن. این رژیم می تونه باعث کاهش مشکلات گوارشی و نا آرومی شه، انرژی رو زیاد کنه و حتی به کم کردن وزن هم کمک کنه.

  شما تابه حال رژیم بدون گلوتن رو امتحان کردین؟ نظرتون راجبه این رژیم چیه؟ اگه تجربه یا پیشنهاد ای در این مورد دارین، اونو با ما به اشتراک بذارین.