۱. هزینه ساده ی کم

فواید بازاریابی شبکه ای چیه؟  آموزشی

در بیشتر موارد، تأسیس شرکتی طبق بازاریابی شبکه ای به هزینه ای کمتر از چار میلیون نیاز داره. این در حالیه که هزینه راه اندازی یک رستوران عادی در مکانی مثل مترو و جایی مثل اون، به سرمایه ای حدود ششصد میلیون تومن نیاز داره. با این اوصاف حتما خودتون حدس میزنین که سرمایه راه اندازی یک کافی شاپ و رستوران زنجیره ای با برندی شناخته شده و معتبر چقدره؟

۲. زمان بندی آزاد و منعطف

یکی دیگر از فواید بازاریابی شبکه ای، برنامه و زمان بندی کاری منعطف اینه. واسه شما چی بهتر از اینه که هر زمانی که خواستین سر کار برید؟

۳. نبود نیاز به طراحی/پیشرفت/ مدیریت ویژه در سایت

زمان و هزینه راه اندازی سایت و مدیریت اون بسیار زیاده. خیلی از شرکتایی که بازاریابی شبکه ای انجام میدن، تنها از راه یک سایت پخش کنندگان رو تأمین می کنن.

۴. امتیازات مالیاتی

وقتی کسب و کاری خونگی دارین، امتیازات مالیاتی و پس اندازه هایی که واسه شما به ارمغان میاد، می تونه بیشتر از هزینه راه اندازی کار و کاسبی باشه؛ یعنی امتیازات زیادی واسه شما ایجاد می کنه.

۵. کار کردن در هر جای و هر موقعیت جغرافیایی

مهم نیس که در سفر به سر می برین یا خونه یا هر جای دیگر. هیچ محدود کردن مکانی واسه کار کردن شما وجود نداره. نیاز به هیچ ساختمانی به عنوان دفتر کار ندارین، نیاز نیس فقط به مشتریان محلی توجه داشته باشین.

۶. دوستیا

درسته که همه ما در محل کار روابط صمیمی و البته دوستانی داریم، اما دوستی و ارتباطی که از راه بازاریابی شبکه ای شکل میگیره، متفاوته. این دوستیا طبق اهداف، رویکردهای مشترک، برنامه های برابر و عقاید مثل شکل میگیره. تا زمانی که این دوستیا رو تجربه نکنین، اونو به معنای واقعی حس نخواهید کرد.

۷. نبود نیاز به کارمند

شما می تونین کار و کاسبی خود رو بدون نیاز به کارمند یا پرسنل راه بندازین. اینجا شما با خیلی از دردسرای کسب و کارای سنتی مثل سر و کله زدن با کارمندان روبرو نیستین.

۸. مازاد درآمد

فواید بازاریابی شبکه ای چیه؟  آموزشی

شما وقتی کار نمی کنین بازم درآمدزایی دارین. در مشاغل سنتی و عادی، تنها وقتی درآمد کسب می کنین که مثلا مغازه شما باز باشه و این درآمد از راه تولید و رابطه با مشتری حاصل می شه. اما در بازاریابی شبکه ای این روند بدون حضور شمام ادامه پیدا میکنه. این مورد هم مثل امتیاز دوم (انعطاف پذیری واسه زمان کار) می تونه دلیل بسیار کلیدی واسه شما در جهت پیوستن به بازاریابی شبکه ای باشه.

۹. امنیت

بیشتر افراد از اینکه شغل شون رو از دست بدن، می هراسند. اما وقتی با بازاریابی شبکه ای کار و کاسبی خود رو دارین، امنیت و ثبات رو تجربه می کنین. شرکتای ریز و بزرگِ بازاریابی شبکه ای زمانی روی کار بین و در زمان دیگری از بین می رن، اما یک بازاریاب شبکه ای حرفه ای، بازم داراییای حاصل از این مهارت خود رو حفظ می کنه.

۱۰. هیچکی شما رو ارزش گذاری نمی کنه

یکی از افراد حرفه ای در بازاریابی شبکه ای می گه: «وقتی شغلم رو از دست دادم، به من گفتن بیشتر از حد پول درمی آورم. معنی این حرف برایم این بود که تو لایق پولی که درمی آوری نیستی. خود دوست ندارم که ارزش گذاری شوم، به ویژه زمانی که افراد کاری رو که انجام میدم، کم ارزش تر از پولی که به طور واقعی دریافت می کنم، می پندارند». ارزشاتون نباید با نیاز مالی فرد دیگری به خاطر چند دلار مقایسه یا سنجیده شه.

فواید بازاریابی شبکه ای چیه؟  آموزشی

۱۱. نبود محدود کردن در سقف درآمد

در بازاریابی شبکه ای هیچ سقفی واسه درآمد شما وجود نداره. اگه بخواهید خیلی راحت می تونین درآمد خود رو دو برابر کنین. بیشتر کسب و کارا یا شرکتای خدماتی محدود کردن درآمدی دارن. چی بهتر از کسب و کاریه که هیچ محدودیتی واسه کسب درآمد شما قائل نیس؟

۱۲. افزایش مهارتای اجتماعی

اگه به دنبال درآمد بالا هستین، می تونین روی بازاریابی شبکه ای حساب کنین. با بازاریابی شبکه ای به فردی تبدیل میشید که می تونه به بقیه کمک کنه. اونا رو تشویق کنه و در رسیدن به اهداف شون کمک کنه. این جنبه بازاریابی شبکه ای باعث افزایش مهارتای اجتماعی شما می شه.

۱۳. امکان کمک به بقیه در سطحی وسیع

کمک کردن به بقیه امر مهمیه. بازاریابی شبکه ای به شما کمک می کنه تا این خیرخواهی رو در سطح بزرگی تجربه کنین. این گستردگی موجب می شه خیل بزرگی از افرادی که حتی شما رو نمی شناسند از شما نه ببینن.

۱۴. از هیچ، همه چیز ساختن

فواید بازاریابی شبکه ای چیه؟  آموزشی

خیلی از افرادی که از نظر اجتماعی و رفاه زندگی در سطح بسیار پایینی بودن با کمک بازاریابی شبکه ای تو یه مدت کوتاه، تیمی موفق ساخته ان. مثلا با ۱۰ ماه سعی، زندگی خود رو به خاطر این بهش رو کردن. شنیدن اینجور تغییراتی بسیار امیدوارکننده و از امتیازات بازاریابی شبکه ایه. شما دقیقا می تونین آینده خود رو مشخص کنین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   قدرتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۱۷ 

۱۵. رشد شخصی

یکی دیگر از فواید بازاریابی شبکه ای، کمک به رشد شخصی شماس. پیشرفت و رشد شخصی شما در این کار فوق العاده زیاده و باعث می شه به فرد تواناتر و بهتری بدل شید.

۱۶. امکان مشارکت دادن فرزندان در کار

شما می تونین این کار رو به فرزندان تون هم آموزش بدین و از راه بازاریابی شبکه ای اونا رو با مهارتای اجتماعی و اخلاقی آشنا کنین. چون بازاریابی شبکه ای به شما امکان کار کردن در منزل رو می ده و همین انعطاف پذیریِ زمانی و مکانی باعث می شه، روشای تربیتی دلخواه رو واسه فرزندان تون به کار بگیرین و اونا رو در انجام کار و کاسبی خود مشارکت بدین.

۱۷. نبود وجود بی عدالتی جنسیتی

در بازاریابی شبکه ای مرد و زن برابرند. امکان رشد و پیشرفت واسه همه یه جوره.

۱۸. حمایت و تشویق بقیه به رشد در حرفه

در بیشتر فضاهای کاری، دوستی و همدلی زیادی وجود نداره و هرکی به فکر بالا رفتن از نردبان پیشرفت شخصی خویشه، اما از امتیازات بازاریابی شبکه ای، اتحاد و حمایت همدیگه رو میشه یادآوری کرد. این حس موجب تشویق و کمک به همدیگه می شه.

۱۹. تنها مانع شما، خودتون هستین

در بازاریابی شبکه ای تموم مسئولیت پیروزیا و شکستا، تنها و تنها بر عهده ی خودتونه و این به شما قدرت فوق العاده ای در پیشرفت می بخشه.

۲۰. اندازه پذیری

در بازاریابی شبکه ای می تونین تعداد مشتریان و درآمد رو بدون نیاز به زیرساخت زیاد کنین. این رشد در سازمانای خدماتی خیلی راحت صورت نمی گیره.

۲۱. نبود وجود نردبان شغلی

فواید بازاریابی شبکه ای چیه؟  آموزشی

همیشه در سازمانا و شرکتا واسه بالا رفتن از نردبان شغلی، محدود کردنایی در رسیدن به موقعیتای بهتر هست. همیشه یک نفر در جایگاهی رشد می کنه و انتخاب می شه و طبیعتا فرد دیگری از رسیدن بهش موقعیت باز می مونه، اما در بازاریابی شبکه ای همیشه می تونین کار و کاسبی خود رو داشته باشین و در اون موفق شید و رشد کنین.

۲۲. رفت و اومدی در کار نیس

اگه از ترافیک و رفت و اومد در خیابونای شلوغ واسه رسیدن به اداره و سرکار خود خسته شدین، چی بهتر از کار کردن در خونه؟ با بازاریابی شبکه ای می تونین در خونه کار کنین و از کابوس رفت و اومد برحذر باشین.

۲۳. سودآوری سریع

در بازاریابی شبکه ای سودآوری زمان زیادی نمی برد. در حالی که در بقیه کسب و کارا مثل کار و کاسبیا به زمان احتیاجه.

۲۴. نبود نیاز به حسابای مربوط به دارایی

یکی دیگر از امتیازات بازاریابی شبکه ای نبود نیاز به دفتر داراییه. چون بیشتر اجناس از راه کارخانه تولیدکننده مستقیما به مشتری می رسه. در این کار منفعت بسیاری واسه شما هست.

۲۵. قدرت اعمال نفوذ در مدیریت شبکه و مدیریت زمان

به دلیل ساختار ویژه ی کار و کاسبی در بازاریابی شبکه ای، قدرت کنترل زمان با اعمال نفوذی که در مدیریت شبکه دارین، ممکنه.

۲۶. آرامش و یادگیری

فواید بازاریابی شبکه ای چیه؟  آموزشی

از اونجا که بازاریابی شبکه ای به شکل سیستمیه و پخش کنندگان جداگونه بسیاری در این کار وجود دارن، آموزش یکی از عناصر اصلی اینه. آزمون و خطاهای بسیاری در این راه هست. بازاریابی شبکه ای سیستمیه که پس از ورود بهش، آموزش و گسترش اون بسیار آسونه.

۲۷. امکانات بین المللی

بیشتر شرکتای بین المللی شبکه ای، به شما این امکان رو میدن که تیم خود رو واسه بین المللی شدن بسازین؛ به این معنا که شما می تونین کار خود رو به آسونی بین المللی کنین. به این امکان فکر کنین، شما می تونین واسه تشکیل و منظم تیم کاری خود به کشورهای دیگر سفر کنین و خیلی از هزینه های سفر رو به طور قانونی به حساب اون شرکت بنویسین.

۲۸. نبود نیاز به ارسال صورت حساب و اسناد دریافتی

الان بیشتر معاملات، آنلاین انجام می شن. با بازاریابی شبکه ای از ارسال صورت حسابا و مدیریت و بررسی اسناد دریافتی و … خلاص میشید. کابوس جریان نقدینگی هم پایان پیدا میکنه.

۲۹. ساختن رؤیای خود

فردی تجربه خود در مورد بازاریابی شبکه ای رو این طور نقل می کنه: «من ۲۴ سال واسه شخص دیگری کار کردم و برخلاف علاقه ای که به شغلم داشتم، مشغول ساختن رؤیای شخص دیگری بودم؛ نه رؤیای خودم، اما با بازاریابی شبکه ای می تونین رؤیای خودتون رو بسازین»

تهیه شده در: chetor.com


دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید