لبخند زدن معجزه می کنه. باور ندارین؟ یکی از رفتارهایی که باعث افزایش جذابیت افراد می شه، لبخند زدنه. لبخندزدن باعث می شه شما فردی مثبت و دوست داشتنی به نظر برسین. با لبخندزدن اثرات عاطفی و ارتباطی مثبتی به شکل ناخودآگاه و غیرمستقیم در بقیه ایجاد می کنین. لبخند جذاب کلید موفقیت شما در رابطه های مختلف هستش.

البته لبخند داریم تا لبخند. لبخند شکلای مختلف مختلفی داره که می تونن کارکردهای معنایی مختلفی رو به مخاطب متبادر کنن. مثلا لبخند از روی تمسخر می تونه آثار منفی زیادی داشته باشه و همونجوریکه قصد تون منفیه، نتایج اونم منفی و بد باشه. اما واسه اینکه لبخند جذاب شما، برگ برنده ی ارتباطات تون بشه، باید با شکلای مختلف لبخند بیشتر آشنا بشین.

 

لبخندی که اعتماد به شما رو خدشه دار می کنه

تحقیقات مختلف نشون می ده که افرادی که لبخند میزنن، دوست داشتنی تر و جذاب شناخته می شن، اما افراد با چهره ی اخمو و غمگین زیاد طرفداری ندارن و نفوذناپذیر به نظر می رسن. حالت چهره ی ما وقتی اخمو هستیم، پیامایی ناخودآگاه به محیط می فرستد و به طور ضمنی اعلام می داره که میلی به ایجاد رابطه با بقیه نداره.

لبخندهای زیادی و بزرگ نمایی شده هم خیلی راه مناسبی واسه ایجاد رابطه نیستن. مثلا فرض کنین که در جلسه ای رسمی و کاری حاضر هستین و شخصی اون طرف میز گفتگو، با لبخندی از بناگوش دررفته همیشه جلب توجه می کنه. بدیهیه که این نوع از لبخند هم خیلی مطلوب نیس و می تونه اعتماد بقیه به شما رو خدشه دار کنه.

حتما می پرسین، آخرش لبخند بزنیم یا نه؟ بله لبخند بزنین، چراکه نه، اما با ما همراه باشین تا به شما سازوکار لبخندزدن و شکلای مختلف اونو بگیم. الفبای لبخند جذاب ساده س!، اما اجرا اونو باید بدونین.

مغز آدم واسه لبخند واقعی و مصنوعی فرقی قائل نیس

در روابط اجتماعی نباید بیش ازحد خندید؛ به ویژه وقتی قراره عضوی از گروهی بشین و با اونا جوش بخورین باید در حدی معمولی از لبخندزدن استفاده کنین. حد تعادل رو طوری رعایت کنین که به اعتماد به نفس تون خدشه وارد نشه.

از طرف دیگه اخم همیشه و چهره ی اخمو هم شما رو از رابطه مؤثر دور می کنه. اینجا لازمه نکته مهمی رو مطرح کنیم: با رعایت حد تعادل لبخند بزنین و یادتون باشه که حتما نباید از ته دل و به خاطر شادی زایدالوصف لبخند به لب داشته باشین. حتی اگه بدون دلیلی ویژه لبخند بزنین، مغز این واکنش رو به حساب شادی داخلی شما می ذاره و باعث می شه انرژی مثبت داشته باشین.

وقتی الکی می خندید و لبخند میزنین بخشی از مغز که با شادی در ارتباطه، فعال می شه و اندورفین ترشح می کنه.

لبخند زنان از دید مردها چه معنایی داره

لبخند جذاب؛ چه جوری لبخند بزنیم تا جذاب تر باشیم؟  آموزشی

لبخند و خنده دو بال جذابیت واسه پرواز زنان به طرف جذابیت هستن. البته این موضوع واسه مردها هم صادقه. از طرف دیگه مردها فکر می کنن اگه بتونن باعث لبخندزدن و خنده ی زنان باشن، اونا رو به خود جذب کردن. پس این نکته رو هم به عنوان سرنخ تو ذهن داشته باشین.

اگه می خواید مردی رو نسبت به توجه تون بهش آگاه کنین، شاید لبخندزدن و خندیدن به حرفای بامزه اش ایده ی بدی نباشه. وقتی زنان لبخند میزنن و می خندن، از دید مردها خوشحال به نظر می رسن و مرد احساس می کنه که حرف هاش خنده دار و جذاب بوده.

شکلای مختلف لبخند و اثرات اون

همه ما دوست داریم در موقعیتای مختلف موردتوجه واقع بشیم و دوست داشتنی باشیم. لبخند جذاب یکی از ترفندهای زبون بدن واسه دوست داشتنی شدنه. اما واسه اینکه لبخند جذاب داشته باشیم و نتایجی مثبت از اون دریافت کنیم، باید نکاتی رو بدونیم:

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   فولات؛ خواص و بهترین منابع غذایی پر از اون 

لبخند جذاب کج

لبخند جذاب؛ چه جوری لبخند بزنیم تا جذاب تر باشیم؟  آموزشی

کلارک گیبل رو می شناسین؟ نصف جذابیت کلارک به خاطر لبخندهای کج و یک وری اش بود. این روش از لبخندزدن واسه مردها و زنان جذابه و هر دو اونو بسیار زیاد پسند می کردن. واسه مردها، این نوع از لبخند جذاب، متبادرکننده حفاظت و حمایت مردانهه و زنان اونو صمیمیت و گرمی میدونن.

دلیل این جذابیت چیه؟ وقتی کسی اینجور لبخندی می زنه، حالتی کودکانه، بازی گوش و مرموز پیدا می کنه. وقتی مردها با این نوع لبخند رو به رو می شن، احساسات حمایت گرانه شون نسبت به صاحب لبخند بیدار می شه و اولین قدم واسه تشکیل رابطه بین یک زوج ورداشته می شه.

مثلا پرنسس دایانا هم ازجمله افراد معروفی بود که اینجور لبخند جذابی رو در چهره اش داشت و این ویژگی هم یکی از جذابیتای اون بود.

لبخند با لبان فشرده و بسته

لبخند جذاب؛ چه جوری لبخند بزنیم تا جذاب تر باشیم؟  آموزشی

بعضی از لبخندها هم نشون دهنده ی راحت نبودن فرد هستن، طوری که انگار معذبه. این افراد لبا رو به هم فشار می دن و دندان هاشون اصلا پیدا نیس. این نوع لبخند در مردها و زنان معنای متفاوتی داره.

وقتی زنان اینجور لبخندی میزنن، به معنای اینه که نمی خوان نظر و احساس منفی خود رو بروز بدن و زنان دیگر هم اونو به عنوان نشونه ای از واکنش منفی صاحب لبخند، نپذیرفتن و مخالفت میدونن و درمی یابند که باید با احتیاط تر عمل کنن. اما این نوع از لبخند در مردها معنای روشن تری داره و برخلاف اینکه خیلی جذاب و مثبت نیس، معنای واکنشای داخلی مرد رو راحت تر منتقل می کنه.

این نوع لبخند می تونه به عنوان نشونه ای از کنجکاوی درباره صحبت و شخصیت بقیه هم باشه که کمی رازآلودگی هم در خود مخفی داره. اگه می خواید آزاد و سرراست به نظر برسین، باید طوری لبخند بزنین که دندان هاتون مشخص باشه.

لبخند جذاب؛ چه جوری لبخند بزنیم تا جذاب تر باشیم؟  آموزشی

لبخند با دهن باز

لبخند جذاب؛ چه جوری لبخند بزنیم تا جذاب تر باشیم؟  آموزشی

این نوع لبخندزدن تا حدود زیادی به شکل غیرارادی صورت میگیره، اما اگه بدونین که چیجوری طبیعی رفتار کنین و این نوع از لبخند جذاب رو استفاده کنه، شک نداشته باشین موفق هستین و خود رو به عنوان فردی خوشحال و سرزنده نشون میدید.

این نوع لبخند، نیازمند نسبی بازکردن دهانه. لازم نیس اون قدر دهن تون رو باز کنین که زبون کوچیک هم از انتهای گلو دیده شه، اما طوری بخندین و لبخند بزنین که فک پایین مایل به پایین باشه. دیده اید که دلقکا چیجوری لبخند میزنن و کمی بزرگ نمایی رو چاشنی لبخند خود می کنن؟ شمام باید از این فن استفاده کنین.

این لبخند جذاب هم می تونه شما رو در موقعیتای مختلفی کمک کنه. مثلا اگه می خواید به عنوان رئیسی خوش ایجاد و راحت با بقیه کارمندان رابطه بگیرین، از این نوع لبخند جذاب غافل نشید. در کل، این مدل از لبخند، شما رو با رفتاری صمیمی جلوه گر می کنه.

در موقعیتای رسمی این نوع لبخند پیشنهاد نمی شه، چون انجام اون می تونه نشونه جدی نبودن شما باشه و میزان تأثیرگذاری روی بقیه رو کاهش بده.

لبخند جذاب در رفت و آمدا و ارتباطات اجتماعی تون بسیار مهمه. از خودتون بپرسید که چقدر لبخند میزنین؟ اگه کم لبخند میزنین، سعی کنین بیشتر این واکنش سحرآمیز رو در ارتباطات تون داشته باشین. یادتون باشه که هر موقعیتی، نوع خاصی از لبخند رو می خواد. به برداشتایی هر نوع لبخند هم فکر کنین.دسته‌ها: آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید